Місто-вежа
Місто-вежа

Посеред найбільшої пустелі світу збудують місто-вежу. Модель футуристичного вертикального міста у Сахарі розробили французькі архітектори. У межах цієї башти розташують офісні та житлові приміщення, музеї, бібліотеки, спортзали з басейнами і навіть метеорологічну обсерваторію, яка стежитиме за пустелею довкола, повідомляє Reuters.

Помірну температуру повітря забезпечать природна вентиляція та затінок від висаджених садів. Енергію місто черпатиме від сонця та з геотермальних джерел, а воду збиратимуть з опадів.

Проте втілити у життя амбітний проект вдасться не так скоро: зводити «вертикальне місто» почнуть не раніше, як за 10 років, а саме будівництво займе приблизно півстоліття. «Ми намагалися придумати концепцію, яка дозволить створити не просто будинок, а ціле вертикальне місто у пустелі. Це місце несприятливе для життя і тут складно існувати, тому ми передбачили для нашої вежі своєрідну захисну оболонку. У середині ми відтворили придатну для життя зелену екосистему, яка за межами вежі посеред Сахари неможлива», – розповів архітектор, дизайнер «вертикального міста» Маналь Рашді.

Читайте: Українці навчатимуть арабів будувати літаки

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ