Юрій Левченко
Юрій Левченко

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про добровільне зняття депутатської недоторканності (№3205), згідно з яким, народний депутат може самостійно ініціювати шляхом подання відповідної заяви надання Верховною Радою згоди на притягнення його до кримінальної відповідальності, затримання та арешт. Про це автор документа нардеп Юрій Левченко написав на своїй сторінці у Facebook.

Він нагадав, що роками політики «борються» з депутатською недоторканністю – перед виборами більшість кандидатів обіцяють її скасувати, але після виборів більшість у Раді знаходить тисячу причин, щоби забалакати це рішення.

«Тим часом суспільство й далі поділено на касти «доторканних» та «недоторканних», а деякі народні депутати використовують цей статус для особистого збагачення. На зустрічах з виборцями мене люди часто запитують а чому окремі депутати самі не відмовляються від своєї недоторканності. Й справді, якщо ти щиро проти існування такого статусу, то чому б тобі не відмовитися від нього хоча б для себе самого? Справа в тому, що такої процедури (яка б мала реальні юридичні наслідки), просто не існує. Тому коли якийсь депутат помпезно пише заяву «про відмову від недоторканності», знайте – це бутафорія», – написав нардеп.

На переконання Левченка, попри те, що такої процедури немає, вона може й має існувати:

«Конституція України каже, що «народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані». Проте ніде в Конституції не сказано, на підставі чого така згода має надаватися. Тому вчора я зареєстрував законопроект щодо добровільного зняття депутатської недоторканності (№3205) згідно з яким народний депутат може самостійно ініціювати питання про надання згоди Верховною Радою на притягнення його до кримінальної відповідальності, затримання та арешт шляхом подання відповідної заяви.

Тепер не потрібні довгі процедури внесення змін до Конституції. Якщо більшість справді хоче позбутися депутатської недоторканності, потрібно зробити лише 3 простих кроки: 1. Проголосувати за цей законопроект (226 голосів, а не 300); 2. Написати заяви про відмову від недоторканності; 3. Проголосувати за зняття недоторканності з тих, хто написали заяви (226 голосів, а не 300). Все просто. Якщо, звісно, розмови про зняття недоторканності щирі…».

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ