Віктор Гіржов
Віктор Гіржов, політолог, журналіст, співголова ГО «Українці Москви»

На тлі інформаційного скандалу, пов’язаного із показовим пресингом російської влади на єдину в РФ Українську бібліотеку, 30 жовтня в агентстві «Главком» відбулася прес-конференція на тему: «Чому і за що в Росії душать українську діаспору?». Віктор Гіржов, політолог, журналіст, співголова ГО «Українці Москви», розповів, як живуть українці в Росії та чому наш північний сусід так ненавидить Україну.

Віктор Гіржов, якому Росія заборонила в’їзд до країни аж до 2020 року, заявив, що права української діаспори на теренах Росії сильно порушують. За його словами, РФ ментально залишилася в часах Радянського Союзу і не хоче звідти повертатися. Звідси і порушення прав національних меншин, і авторитаризм влади.

«Як ми всі знаємо, зараз вилучають книги з Української бібліотеки в Росії. Це вже не вперше, такі спроби були й раніше. І мене це зовсім не дивує, адже там ненавидять все українське. Там навіть церква українська лише одна, і та час від часу потерпає від ОМОНу».

Говорячи про причини цієї ситуації, співголова ГО «Українці Москви» зауважив: «У Росії гармати замість масла, війна та блокування ЗМІ, усі ознаки авторитарної системи! У людей побутова агресія, ксенофобія, українофобія. У них телевізор перемагає холодильник. Там робиться все для того, щоб росіяни ненавиділи весь світ, особливо українців – «братів молодших». Але вони не бачать, що «брат» уже виріс і рухається вперед, а «старий» так і гниє на місці…».

Марія Вівдич для видання Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ