Голова комітету Ради Федерації з міжнародних справ Констанін Косачов
Голова комітету Ради Федерації з міжнародних справ Констанін Косачов заявив, що низку громадських організацій можуть визнати небажаними на території Росії

Світовий конгрес українців, Українську всесвітню координаційну раду та Кримську польову місію з прав людини можуть визнати в Росії «небажаними організаціями». Про це заявив голова комітету Ради Федерації з міжнародних справ Констанін Косачов, повідомляють РИА Новости.

За його словами, ці організації підозрюють в тому, що вони становлять «небезпеку для конституційного ладу РФ».

Також він додав, що небажаною можуть назвати Міжнародний республіканський інститут (IRI).

«Щодо цієї організації відповідні структури збирають і аналізують інформацію на предмет, чи становить вона небезпеку для конституційного ладу РФ», – сказав він.

За словами Косачова, Мін’юст, Генпрокуратура і МЗС РФ бирають та аналізують інформацію для можливого визнання небажаними чотирьох некомерційних організацій з ухваленого Радфедом в 2015 році «стоп-листа».

До нього потрапили 12 організацій, діяльність яких, на думку російських сенаторів, небажана на території РФ.

Серед них: Фонд Сороса, Національний фонд демократії (NED), Міжнародний республіканський інститут (IRI), Національний демократичний інститут міжнародних питань (NDI), Фонд Макартурів, Freedom House, Фонд Чарльза Стюарта Мотта, фонд «Освіта для демократії» (FED), Східно-Європейський демократичний центр, Світовий конгрес українців, Українська всесвітня координаційна рада, Кримська польова місія з прав людини.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 13 квітня керівниця так званої прокуратури Криму Наталя Поклонська вирішила призупинити діяльність Меджлісу кримських татар. У своєму рішенні «прокурор» посилається на закон «Про протидію екстремістській діяльності».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ