нафта
Видобуток нафти в РФ до 2035 року може впасти майже вдвічі

Видобуток нафти в Росії до 2035 року може впасти майже вдвічі. Про це йдеться в генеральній схемі Міненерго РФ, пише російське видання Ведомости.

Згідно із схемою, родовища, що вже розробляються, здатні забезпечити до 2035 року менше половини видобутку, решта має бути отримана за рахунок приросту доведених запасів у результаті геолого-розвідувальних робіт.

Крім того, нова генеральна схема має замінити нинішню до 2020 року, ухвалену в 2011 році.

Базою для аналізу було обрано 2014 рік, ціна на нафту Urals становитиме до 80 доларів за барель до 2020 року і 97,5 долара за барель до 2030 року.

«Короткочасне зростання – лише до 2020 року – Міненерго РФ припускає тільки в першому і останньому сценаріях, але за 20 років на Росію чекає зниження видобутку нафти – від 1,2% в найкращому варіанті та на 46% – у найгіршому», – пише видання.

Нагадаємо, за перший місяць нового року російський бюджет недоотримав майже 30% нафтогазових доходів через зниження світових цін на нафту.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Росія взяла на себе ініціативу з формування нового нафтового картелю на чолі з Москвою, під контролем якого може опинитися майже три чверті обсягів світового видобутку нафти.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ