1
В РФ часто засуджують активістів за різкі висловлювання на підтримку України

За останні п’ять років в Росії втричі зросла кількість громадян, яких засудили за статтею «екстремізм». Про це йдеться у доповіді Центру економічних і політичних реформ (ЦЕПР), пише Gazeta.ru.

У 2015-му році за статтею 282 Кримінального кодексу РФ – «екстремізм» – засудили 414 осіб. Для порівняння в 2011-му році – 137 осіб. Велика частина засуджених – звичайні громадяни.

Експерти підрахували, що передусім зросла кількість засуджених за частиною 1 цієї статті – «розпалювання ненависті або ворожнечі,.. вчинене з використанням Інтернету».

За даними ЦЕПР, у 2011 році з таким формулюванням було засуджено 82 особи, у 2015 році – вже 369.

Серед основних груп засуджених за «антиекстремістською статтею» – націоналісти, люди, які не перебувають у націоналістичних групах, але засуджені за екстремістські гасла, релігійні екстремісти, переважно ісламісти.

Майже уві з них входять до забороненої в РФ «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі». У цю групу також потрапили засуджені «Свідки Єгови» і члени різних нетрадиційних християнських сект і атеїсти.

«Четверта група – проукраїнські активісти, яких засудили за різкі висловлювання на підтримку України, засудження дій російської влади в Криму і на Донбасі», – йдеться у повідомленні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ