Замок Дракули
Будівлю майбутнього найвідомішого вампіра звели 1226 року

Музейний комплекс Бран, більш відомий як «замок Дракули», виставили на продаж. Будівля, що була прототипом житла Дракули в романі Брема Стокера, побудували ще у 1226 році як військову фортецю, пише ТАСС.

У замку налічується 57 спалень, єдина незручність – відсутність водопроводу. Зазначається, що румунський князь Влад Цепеш зупинявся у цьому замку лише раз, коли повертався з Угорщини після переговорів про спільну війну проти турків. Однак в романі «Дракула» (1898) замок безпосередньо пов’язаний з його ім’ям.

До 1989 року замок Бран належав румунській державі. Однак, у 2006 році династія Габсбургів повернула його у свою власність: адвокати довели, що він побудований коштом королівської сім’ї.

Нині замок функціонує як туристичний об’єкт. Минулого року його відвідало півмільйона людей. Його власникам це принесло близько мільйона євро прибутку.

Серед відвідувачів були і «оскароносні» Кевін Костнер, Ніколас Кейдж, Кьюба Гудінґ-молодший та багато інших.

Зазначимо, чималі гроші власники отримують від проведення в ньому зйомок художніх фільмів про вампірів, «романтичних вечерь» і навіть весіль, де подають екзотичні страви «з кров’ю» і багрову горілку «Дракула», продажу сувенірів, атракціонів.

Читайте: У Флориді будують найвищий замок із піску

БЕЗ КОМЕНТАРІВ