Сейм Польщі
Польська селянська партія прагне встановити «День пам’яті жертв геноциду» на так званих Східних кресах

11 липня можуть визнати «Днем пам’яті жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА» на так званих Східних кресах Речі Посполитої. Відповідний проект резолюції зареєструвала у Сеймі Польщі опозиційна Польська селянська партія, передає Польське радіо.

У проекті наголошується, що «організований і масовий вимір Волинського злочину має характер етнічної чистки і геноциду», а у 1942-1945 роках на території Волині та Східної Галичини «жертвами злочину стали 100 тисяч невинних польок і поляків, зокрема діти».

«11 липня 2016 року виповнюються 73-ті роковини апогею хвилі злочину, який на Східних кресах здійснили: Організація українських націоналістів і підрозділи Української повстанської армії», – йдеться у документі.

У Сеймі зареєстровані ще два проекти щодо 11 липня – від партії «Кукіз’15» та партії «Право і справедливість».

Довідка: Цього року виповнюються 73-ті роковини Волинської трагедії, що забрала життя десятків тисяч поляків та українців під час взаємних конфліктів на території нинішньої Західної України.

Українці та польські історики по-різному оцінюють причини та кількість жертв Волинської трагедії.

Українські історики вважають перебільшеними дані польських колег про загибель 100 тис. поляків, зазначаючи, що насправді цей конфлікт міг забрати життя максимум 30 тис. людей. Крім того, вони звертають увагу на те, що українці також гинули від рук поляків. Зокрема, доведено історично факт, що жорстокі вбивства польських громадян чинили працівники радянського НКВД під виглядом ОУН-УПА.

Нагадаємо, липні 2013 року Сейм Польщі відмовився назвати Волинську трагедію геноцидом поляків. Також Нижня палата польського парламенту не підтримала поправку групи депутатів про встановлення 11 липня Днем пам’яті жертв Волинської трагедії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ