Палац Володимира
Цей палац зводився одночасно з Десятинною церквою

Частину палацу князя Володимира періоду Київської Русі відкопали будівельники у середмісті Києва. Знахідку кінця Х століття виявили під час ремонту сходів на перетині вулиці Володимирської та Андріївського узвозу, пише Сегодня.

Загальна площа палацу була 500 кв. м (стіни завдовжки – 40 м на 6 м), але збереглося лише 7 м, з них відкрито для перегляду 5 м. Глибина фундаменту – приблизно метр.

Історики повідомили, що цей палац зводився одночасно з Десятинною церквою. Будівля була двоярусною і побудованою з каменю. Ймовірно, у ній приймали гостей та проводили урочистості високого рівня.

Фахівці також вважають, що є велика ймовірність, що там неодноразово бував і князь Володимир.

Історики стверджують, що фундамент палацу – дуже цінний для історії Києва, оскільки об’єкт є найдавнішою кам’яною спорудою періоду Київської Русі у Східній Європі, який можна побачити.

Наразі мерія та Мінкультури вирішують питання про можливість його музеєфікувати (за попередніми підрахунками це коштуватиме кілька сотень тисяч гривень). Приміром, частину можна обробити необхідними речовинами, щоб не руйнувалася, і помістити її під скло.

Відновлення забору, яке обійдеться у понад 10 мільйонів гривень, фінансує один зі столичних меценатів, і він не проти заплатити ще й за музеєфікацію унікального палацу.

Читайте: Старовинний човен-довбанку часів козацтва виявили на Волині

БЕЗ КОМЕНТАРІВ