bizhentsi-seredzemne-more
В 2015 році на кожні 269 біженців припадала одна загибель

Від початку поточного року у Середземному морі потонули 3 тисячі 740 мігрантів і біженців, які намагалися дістатися берегів Європи. Загалом ідеться про 328 тисяч осіб. Про це розповів прес-секретар управління Верховного комісара ООН у справах біженців Вільям Спіндлер, передає Центр новин ООН.

«Торік – одна загибель на кожні 269 прибулих, а 2016 року – одна загибель на кожні 88 прибулих. На середземноморському маршруті між Лівією та Італією ймовірність загибелі ще вища – одна смерть на кожні 47 прибулих», – сказав Спіндлер.

За його словами, майже половина жертв, які потонули в Середземному морі в цьому році, вирушили від берегів Північної Африки, намагаючись дістатися Італії. Велика частина трагічних інцидентів пов’язана з тим, що контрабандисти використовують старі та непристосовані для такої подорожі судна. Деякі нещасні випадки сталися через погодні умови.

Нагадаємо, за даними ООН, кількість біженців на планеті досягла найвищих показників за всю історію. Зокрема, біженцем є приблизно кожна 113-та людина на планеті. При цьому половина всіх біженців – вихідці із Сирії, Афганістану й Сомалі.

Найбажанішим місцем для більшості мігрантів залишаються багаті північні країни, наприклад Німеччина або Швеція. Водночас, 86% переселенців отримали притулок у країнах з низьким і середнім рівнем доходу, відзначають в ООН.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ