Латиська мова
Латиська мова

У Латвії хочуть перейти на єдиний стандарт освіти латиською мовою у державних і муніципальних школах. Відповідний план розробляє новий уряд під керівництвом Маріса Кучинскіса, інформує Delfi.

Партнери по коаліції взяли до відома особливу думку національного об’єднання VL-«Тевземей ун Брівібай» про те, що розпочати перехід на навчання латиською мовою в державних і муніципальних школах слід до 1 вересня 2018 року.

Латвійська влада також заявляє про невдачу сепаратистського проекту російських спецслужб, пов’язаного зі створенням на сході країни так званої «Латгальської народної республіки» («ЛатНР»).

«Попри регулярні спроби актуалізувати тему латґальського сепаратизму й роз’єднати мешканців східного регіону Латвії, самі латґальці не висловлюють підтримку подібним ідеям», – заявляє національна Поліція безпеки (ПБ) у зв’язку з виходом на екрани фільму World War Three: Inside The War Room британського каналу BBC-2, в якому Росія нападає на Латвію, щоби допомогти прокремлівськи налаштованим сепаратистам на сході країни.

Нагадаємо, телепроект BBC-2 присвячено гіпотетичній, вигаданій ситуації гібридної збройної агресії РФ проти суверенної Латвії. Зйомки фільму велися протягом кількох годин в одному приміщенні, де засідав «комітет з оборони».

«Військова гра» розгортається у фільмі за всіма правилами драматичного жанру: актори грають російськомовних жителів Латвії. Скандуючи «Росія! Росія!», натовп переходить до зміни прапорів над будівлею мерії Дауґавпілса та взяття контролю не тільки над цим містом, але й над іншими населеними пунктами сходу країни, а також ділянки кордону з Росією. Також лунають заклики до Латґало-Російського союзу і проведення референдуму з визнанням «Латґальської народної республіки».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ