6666
44% американців вважають, що людям слід використовувати вбиральні згідно з їхньою біологічною статтю

Адміністрація Президента США поширить рекомендації для всіх державних шкіл країни щодо облаштування туалетних кімнат для трансґендерів. Учні зможуть обирати їх згідно зі своєю ґендерною ідентичністю, передає CNN.

Рекомендації будуть викладені в спільному листі від департаментів освіти і юстиції. Чиновники наголошують, що студенти-транссексуали повинні зустрічати сприятливе і недискримінаційне середовище в школі.

Поява інструкції була анонсована на тлі запеклих суперечок щодо прав трансґендерів в школах і громадському житті, зокрема, й юридичного протистояння між Білим домом і владою Північної Кароліни.

«У наших школах не повинно бути місця для будь-якої дискримінації, включаючи дискримінацію студентів-транссексуалів в зв’язку з їх вибором статі. Ця інструкція дає адміністраторам, вчителям і батькам інструменти, необхідні для захисту студентів- трансґендерів від утисків з боку однолітків, а також виявлення та усунення несправедливостей в шкільному побуті», – сказав генеральний прокурор Лоретта Лінч.

Документ не має сили закону. Проте, в адміністрації США ясно дали зрозуміти, що ступінь його виконання буде пов’язаний з держфінансуванням.

ЛГБТ-спільноти високо оцінили цей крок, розцінивши його як можливість забезпечити права трансґендерів та скасувати так звані туалетні обмеження, які забороняють людям використовувати громадські туалети, які не відповідають їх біологічній статі.

Раніше в Північній Кароліні видали закон, що забороняє людям використовувати вбиральні або роздягальні в громадських будівлях і школах, які не відповідають статевій приналежності, зазначеній у свідоцтві про народження.

«Жоден студент ніколи не повинен пройти через досвід неприйняття в школі або кампусі коледжу», – наголосив міністр освіти США Джон Кінґ-молодший.

У документі, підготовленому за участю його відомства, зазначається, що школа не має права вимагати від студентів-трансґендерів наявності медичного діагнозу, досвіду медичного лікування і будь-якого документального підтвердження їх ґендерної приналежності.

Судячи з результатів соціологічних опитувань, думка американців з цього делікатного питання розділилася майже порівну. За підсумками дослідження, проведеного Reuters, 44% респондентів заявили, що людям слід використовувати вбиральні згідно з їхньою біологічною статтю. Водночас 39% пов’язують це питання з ґендерною самоідентифікацією.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ