981C962C-232C-4D70-B681-AADE6F34978A_w610_r0_s
Декларація про доходи екс-генпрокурора Віктора Шокіна

Екс-генпрокурор Віктор Шокін декларував, що не має ані сім’ї, ані дітей. Але журналістське розслідування знайшло в нього цивільну дружину, маленьку доньку та елітну нерухомість в Україні та за кордоном, переоформлену на родичів. Про це йдеться в дослідженні проекту Схеми.

«Це було б його (Шокіна, – ред.) особистою справою, якби не той факт, що саме на них (цивільну дружину й доньку, – ред.) оформлена низка елітної нерухомості, зокрема, й за кордоном. Про все це Шокін не згадував у своїй декларації», – зазначають журналісти.

419AD9DC-9B55-4FD9-AE3E-80AB07E92DA2_w610_r0_s
Цивільна дружина колишнього генпрокурора Віктора Шокіна Оксана Гриневич

Як вдалося їм довідатися, в елітному районі Небушіце у Празі є будинок, що належить українці Оксані Гриневич. Поінформовані джерела з прокуратури неодноразово називали її цивільною дружиною колишнього генпрокурора Шокіна. Вона заступник головного лікаря відомчої лікарні «Феофанія» у Києві. Щоправда, вже три роки перебуває в декретній відпустці.

Гриневич веде дуже непублічний спосіб життя. Але «Схемам» вдалося розшукати її фото.

Журналісти не лише знайшли цілу низку формальних підтверджень статусу Гриневич, але й дізналися, що у неї та Шокіна є спільна дитина, на яку оформлена частина майна.

У листопаді 2014 року, коли Віктор Шокін був ще заступником генпрокурора Віталія Яреми, Оксана Гриневич стала одноосібною власницею та директоркою чеської фірми I.B.D.P.

Ця компанія є власником котеджу та землі під ним у елітному празькому районі Небушіце. Журналісти у Чехії чотири рази впродовж місяця приїжджали до будинку, який належить фірмі Гриневич. Ознак, що тут постійно хтось мешкає, не видно.

B0684538-CC98-487D-9AFF-AF719FF30B0F_w610_r0_s
Елітний район Небушіце у Празі, столиці Чехії
1
Маєток, записаний на компанію цивільної дружини екс-генпрокурора Віктора Шокіна Оксану Гриневич

2

Цей маєток записаний на компанію цивільної дружини екс-генпрокурора Віктора Шокіна Оксану Гриневич, стверджують журналісти.

Окрім будинку в Празі, Оксана Гриневич також володіє кількома земельними ділянками та будинком на майже 300 квадратів у селі Пилява Київської області. Пилява розташована неподалік Сухолуччя, яке свого часу вподобав для мисливства Віктор Янукович.

C0CE6474-2B0C-4B31-B4D6-9CC94E809760_w610_r0_s
Будинок Гриневич в селі Пилява Київської області

81892BA2-B078-437A-8CF7-B797200F0130_w610_r0_s«Спочатку Гриневич купила 29 соток, однак цього їй, схоже, стало замало. Рішенням сільради влітку 2015 року, коли Шокін вже був генпрокурором, Гриневич отримала ще 12 соток землі поруч. Нині жодних ознак, що тут хтось постійно проживає, не видно. Однак місцеві пригадують, що тут раніше бував Віктор Шокін», – йдеться в розслідуванні.

Коли Шокін став заступником генпрокурора влітку 2014 року, сам він, згідно з до декларацією, володів земельними ділянками у півгектара, квартирою, садовим будинком та гаражем.

Журналісти «Схем» розшукали офіційно задеклароване майно Шокіна. Зокрема, він є власником квартири на вулиці Ярославів Вал у середмісті Києва, а також земельних ділянок у селі Ленди Київської області.

Втім, здається, що Шокін тут майже не з’являється, але його бачили в «родинному маєтку» в Забір’ї.

Маєток у селі Забір’я під Києвом екс-генпрокурор Віктор Шокін подарував своїй малолітній доньці Вероніці-Анастасії Гриневич, коли їй був усього 1 рік.

Будинок посилено охороняють. Цікаво, що Шокін досі продовжує офіційно орендувати у сільради ділянку впритул до подарованого маєтку – тут є місце для городу та худоби.

«На які ж кошти можна було купити та утримувати все те майно, що зареєстроване на Віктора Шокіна, на лікарку в декреті Оксану Гриневич та їхню доньку Вероніку-Анастасію Гриневич? Якщо, згідно з деклараціями, у 2013 році Шокін отримав усього 400 тисяч гривень доходу, у 2014-му – 950 тисяч гривень, у 2015-му – 837 тисяч гривень. Нагадаємо, тільки маєток у Чехії, подібний до будинку Оксани Гриневич, коштує приблизно 10 мільйонів гривень», – наголошують журналісти.

Вони додали, що намагалися вийти на контакт із фігурантами розслідування, але ні Шокін, ні Гриневич не відповіли на прохання про коментар.

Юристи зазначають: якщо Оксана Гриневич була чи є цивільною дружиною Шокіна, колишній генпрокурор мав декларувати і її майно теж. Відсутність же офіційно оформлених стосунків може бути способом приховати майно, записане на близьку особу.

«Закон говорить наступне: навіть якщо шлюб не зареєстрований – генпрокурор має вносити у свою декларацію усе майно людей, з якими має спільний побут. Тобто майно його цивільної дружини також мало б декларуватись. У Шокіна ж в графі родина – лише прочерки», – підкреслюють автори розслідування.

Як відомо, Віктор Шокін пробув на посаді генпрокурора трохи більше ніж рік – до квітня 2016 року.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Верховна Рада України від 29 березня 2016 року ухвалила постанову про надання згоди на звільнення Президентом України Віктора Шокіна з посади генерального прокурора. За це рішення проголосували 289 народних депутатів із 339, зареєстрованих в сесійній залі.

4 квітня 2016 року президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення Віктора Шокіна.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ