перший міністр Шотландії Нікола Стерджен
Brexit може стати прологом до незалежності Шотландії, заявила перший міністр Шотландії Нікола Стерджен

Шотландія бачить своє майбутнє в складі Європейського Союзу. Про це повідомила перший міністр Шотландії Нікола Стерджен на тлі референдуму в Британії, на якому перемогли прихильники виходу з ЄС, передає BBC.

«Шотландія ясно і рішуче проголосувала за те, щоби залишитися частиною Євросоюзу», – підкреслила лідер Шотландської національної партії (SNP).

Раніше вона зазначала, що Brexit може стати прологом до незалежності Шотландії, яка, нагадаємо, раніше на референдумі проголосувала за те, щоби залишитися в складі Великої Британії.

Під час референдуму більшість жителів Шотландії висловилися за збереження членства в ЄС: 1,66 мільйона шотландців виступили за продовження європейської інтеграції, 1 мільйон виборців цього регіону проголосував проти цього.

Колишній лідер шотландських націоналістів Алекс Салмонд уже закликав провести повторний референдум про незалежність Шотландії.

У Північній Ірландії теж виступили проти Brexit: 440 тисяч виборців підтримали ідею збереження членства Великої Британії в ЄС, а 349 тисяч висловилися проти.

Ірландська націоналістична партія «Шинн Фейн» заявила, що Північна Ірландія має отримати дозвіл на проведення референдуму про об’єднання з Ірландією.

«Сьогоднішнє рішення драматично змінює політичний розклад на півночі Ірландії, і ми активізуємо наш давній заклик до проведення голосування», – сказав голова партії Деклан Керні.

У «Шинн Фейн» заявили, що «повноваження британського уряду представляти економічні або політичні інтереси людей в Північній Ірландії анульовано».

В Уельсі виборці виступили за Brexit: за розрив відносин з Брюсселем виступили 854,6 тисячі виборців, за збереження членства в ЄС – 772,3 тисячі.

Нагадаємо, на референдумі в Британії перемогли прихильники виходу країни з Європейського Союзу. За таке рішення проголосували 51,9% громадян (17,4 млн.), проти – 48,1% (16,1 млн.). Євроскептики обійшли опонентів з перевагою в 1,26 млн. голосів: за Brexit висловилися 17 410 742 особи, проти – 16 141 241.

Явка виборців перевищила 71,8%. У референдумі взяли участь понад 33,5 млн. осіб.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ