kipr
Острів Кіпр розділений на дві частини з 1974 року

7 листопада голова ООН Пан Ґі Мун відкрив у Швейцарії переговори щодо возз’єднання розділеного Кіпру, повідомляє Reuters.

Перемовини триватимуть протягом 5 днів між президентом Республіки Кіпр Нікосом Анастасіадісом та президентом невизнаної Турецької республіки Північного Кіпру Мустафою Акинджи. Передусім вони обговорюватимуть територіальні питання.

«Лідери двох країн висловили надію на те, що ця зустріч відкриє шлях до вирішального етапу переговорів»,  – зауважив Пан Ґі Мун, додавши, що очікування від зустрічі з обох сторін є високими.

Як відомо, острів Кіпр розділений із 1974 року, коли Туреччина вдерлася на територію Кіпру у відповідь на спробу перевороту задля об’єднання острову з Грецією.

Таким чином, острів розділився на самопроголошену Турецьку Республіку Північного Кіпру та визнану в світі Республіку Кіпр на півдні країни. Також відповідно до угод від 1960 року про надання незалежності Кіпру, Велика Британія зберегла на острові під своїм суверенітетом дві великі військові бази, що займають приблизно 3 % території всього острова.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ