Steam emerges from a cooling tower of the nuclear power plant Leibstadt near Leibstadt, Switzerland, November 18, 2014. REUTERS/Arnd Wiegmann/File Photo
Прихильники та противники закриття АЕС мають майже рівні шанси на перемогу

27 листопада громадяни Швейцарії на референдумі вирішують питання про швидку відмову від виробництва атомної енергії. Про це повідомляє The Local.

Якщо більшість виборців проголосують «за», влада змушена буде закрити три з п’яти реакторів у країні в наступному році, а інші два – до 2029 року. П’ять реакторів в даний час виробляють 40% електроенергії в країні.

Антиядерні активісти наполягають наслідувати приклад Німеччині, яка закрила 40% своїх атомних реакторів після Фукусіми і закриє решту до 2022 року.

Водночас уряд і промисловість виступають проти швидких кроків через те, що Швейцарія не зможе замінити поставки електроенергії з АЕС на поставки з відновлюваних джерел енергії.

«Якщо говорити конкретно, то це означає, що у 2017 році ми втратимо третину тієї електроенергії, яку нам дають АЕС. А це стільки, скільки в середньому щорічно споживає електрики половина домогосподарств Швейцарії», – заявляє один з критиків пропозиції, член Федеральної ради Швейцарії Дідьє Буркхальтер.

Раніше уряд країни ухвалив план розвитку енергетики до 2050 року, в рамках якого вирішено не будувати більше нових АЕС, а поступово переходити на енергію вітру, сонця та біопаливо.

Недавні соціологічні опитування показують, що прихильники і противники такого рішення мають практично рівні шанси на перемогу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ