Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко: найбільша проблема України – борги

У перші місяці 2017 року долар може коштувати 28,5-29 гривень. Справа в тому, що січень і лютий – найскладніші місяці для національної валюти, пояснюють економісти. І саме в  цей період можна чекати піку падіння гривні, пише Сегодня.uа.

У 2015-му курс національної валюти за перші два місяці опустився з 24,9 до 30 гривень, за аналогічний період минулого року – з 16,6 до 20 гривень. У цьому ж році, прогнозують експерти, за січень-лютий можлива девальвація з 27 до 28,5 гривні. А за умови поганого сценарію – і до 30 гривень за долар.

За словами президента Українського аналітичного центру Олександра Охріменка, в січні Україна має заплатити кредит МВФ та виплатити відсотки за державними боргами. На погашення заборгованості доведеться витратити близько 800 мільйонів доларів. Ці кошти можна взяти з золотовалютного резерву країни.

За словами Охріменка, також планувалося, що кредит погасять за рахунок нового кредиту: «На сьогоднішній момент головне – борги. Були плани, що на початку цього року Україна отримає новий кредит від МВФ, і уряд за рахунок нового кредиту погасить старий. А тепер виходить так, що кредиту нам не дали, можна погашати за рахунок валютних резервів, або з власних джерел».

За даними НБУ, на даний момент золотовалютні резерви України становлять 15,539 млрд. доларів. При цьому обсяг резервів виявився на два мільярди доларів нижчим, ніж планувалося раніше.

«НБУ очікував, що четвертий транш від МВФ на суму 1,3 млрд. доларів надійде до кінця минулого року. У цьому разі, а також у разі надходження 600 мільйонів євро від Єврокомісії до кінця року, на кінець 2016-го міжнародні резерви мали зрости до 17,5 млрд. доларів. Відповідно, неотримання цього фінансування призвело до того, що фактичний обсяг резервів виявився нижчим», – йдеться в звіті Нацбанку.

Якщо Нацбанк скористається для погашення кредиту резервом, курс долара, за словами Охріменка, залишиться в межах 27 гривень, якщо ж НБУ ухвалить рішення купувати валюту на ринку, курс підскочить до 28,5-30 гривень.

«Січень – важкий місяць. Лютий – складно сказати, там будуть впливати імпортери і надходження грошей від заробітчан. Якщо будуть такі ж надходження, як і минулоріч, то можна очікувати на зміцнення гривні, наприклад, на рівні 27. Але якщо грошей не буде, а такий ризик існує, тоді ситуація буде складнішою», – передбачає економіст.

Читайте: Гройсману мало власного газу для курсу 18,5 грн/дол

БЕЗ КОМЕНТАРІВ