77095
2016 року серед мирних жителів загинули чотири жінки і 29 чоловіків

З початку 2016 року на Донеччині загинули 33 мирних жителя. Про це повідомив начальник Головного управління Національної поліції у Донецькій області В’ячеслав Аброськін на своїй сторінці у Facebook.

2016 року загинули 33 мирних жителя, зокрема чотири жінки і 29 чоловіків, 2015 року – 263 мирних жителя, в тому числі 14 дітей, 93 жінки і 156 чоловіків.

За словами Аброськіна, лише за 9 місяців цього року слідчі територіальних підрозділів поліції провели 800 оглядів місць подій з документуванням наслідків обстрілу території області терористичними формуваннями «ДНР».

Також чиновник зазначив, що поліція Донецької області має труднощі у проведенні оперативно-розшукових і слідчих заходів під час розслідування тяжких та особливо тяжких злочинів у населених пунктах, які розташовані на лінії розмежування і в «сірій» зоні, а також злочинів, вчинених військовослужбовцями на території дислокації військових частин.

Зокрема,  за останній тиждень лише в селі Первомайське Ясинуватського району скоєно два умисних вбивства.

«Завдяки активній роботі співробітників поліції по «гарячих слідах» учора за скоєння одного із вбивств у зазначеному селі були затримані двоє колишніх військовослужбовців. Замість того, щоб їхати додому, вирішили не розлучатися один із одним. Зарізали місцевого жителя та заволоділи його особистим майном. Ціна життя –  500 гривень, така вартість викраденого. Злочинців затримали та відправили до ізолятора», –  додав начальник ГУ Нацполіції в Донецькій області.

Всього, за його словами, в регіоні «за 9 місяців цього року зареєстровано 128 вбивств, зокрема, шість на окупованій території, і це лише невелика частина скоєних там, за якими ми проводимо слідчі дії; розкрито –  109. Для порівняння в 2015 –  169, розкрито – 138 і в 2014 –  269, розкрито –  203».

У зв’язку з цим, на думку Аброськіна, вкрай необхідне створення військової поліції, яка б могла проводити весь комплекс заходів під час розслідування кримінальних злочинів в зоні відповідальності Збройних Сил України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ