Суд у справі діамантових прокурорів
Виплата хабара проходила в три етапа

Хабар у 200 тисяч доларів так званим діамантовим прокурорам передавали трьома частинами з метою припинення незаконних перевірок підприємств «Чистий ґрунт» та «Гідроекоресур». Про це у ході судового засідання у справі екс-заступника начальника Головного слідчого управління Генпрокуратури Володимира Шапакіна та екс-заступника прокурора Київської області Олександра Корнійця повідомив один із інвесторів ТОВ «Гідроекоресурс», передає УНІАН.

«У квітні 2015 року ми зрозуміли, що всі юридичні засоби для захисту підприємства вичерпані, оскільки перевірки не припинялися, а прокуратура на скарги не реагувала, тому почали шукати варіанти вирішення проблеми» – сказав він.

З його слів, на зборах засновників підприємства пролунала пропозиція звернутися до Генеральної прокуратури України, щоб вирішити питання, оскільки в ній в одного із партнерів є знайомі. Продовжуючи тему, свідок зазначив, що з часом керівництву підприємства була названа сума «для вирішення питання» – 200 тис. доларів.

Баранович наголосив, що виплата проходила в три етапи. На першому – сплатили 50 тис. доларів для розблокування і зняття охорони з об`єкта, ще 100 тис. передбачалося сплатити за закриття кримінальних справ, повернення документації, а ще 50 тис. доларів мали бути передані по завершенню вище названих процедур.

Окрім того, свідок пояснив, що підприємство не займалося видобутком піску, а лише чисткою дна водоймищ, проте під час численних перевірок ніхто з перевіряльників не хотів дивитися документів.

Нагадаємо, Корнійя та Шапакіна затримали на початку липня 2015 року за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах. При обшуку у них виявили чималі суми грошей, а також діаманти.

Печерський райсуд Києва виніс рішення про арешт Корнійця і Шапакіна на два місяці з можливістю внесення застави у розмірі 3,2 млн гривень. Шапакін вніс необхідну суму застави і був відпущений з СІЗО. Згодом Апеляційний суд Києва збільшив заставу Шапакіну до 6,4 млн. гривень. Він і її вніс та вийшов із СІЗО.

Корнієць вийшов із СІЗО 31 липня після внесення застави в 3,2 млн. гривень.

22 жовтня Печерський районний суд Києва обрав для Корнійця запобіжний захід у вигляді застави в сумі 3 млн. 45 тисяч гривень (2500 мінімальних зарплат). Підсудний вдруге вніс заставу й відтоді не перебуває під вартою.

Читайте: «Діамантовий» прокурор отримав від держави дві службові квартири – документ

БЕЗ КОМЕНТАРІВ