2014042915023766
У результаті схрещування виникає організм, що містить і людські, й тваринні тканини

Міністерство охорони здоров’я США запропонувало дозволити експерименти зі схрещування людських стовбурових клітин з ембріонами тварин. Про це йдеться в повідомленні, опублікованому на сайті Національного інституту здоров’я (National Institutes of Health, NIH).

За словами вчених, зміна мозку тварин шляхом введення людських клітин може допомогти впоратися з деякими невиліковними зараз захворюваннями. Зокрема, з хворобами Альцгеймера і Паркінсона.

Починаючи з вересня 2015 року, американським ученим було заборонено отримувати фінансування від Національного інституту охорони здоров’я США на дослідження, в яких стовбурові клітини людей додавалися б в ембріони тварин.

Зараз такі експерименти проводяться тільки в приватних лабораторіях на приватні гроші. В результаті подібних експериментів виникає химерний організм, що складається з людських і тваринних тканин.

Є кілька основних причин, чому спочатку було накладено мораторій на подібні дослідження. На думку низки вчених, в майбутньому можуть з’явитися тварини з мозком людини або людські організми з мозком тварин, що створить морально-етичні проблеми, оскільки у багатьох з’явиться бажання використовувати такі організми для пересадки органів. У заяві NIH в зв’язку з цим підкреслюється, що не можна допустити, наприклад, додавання певних типів людських клітин у приматів – мавп і шимпанзе, оскільки такі тварини дуже тісно пов’язані з людиною.

Наразі МОЗ США пропонує зняти мораторій, продовжувати дослідження і організовує громадське обговорення з цього питання. Для контролю за дослідженнями створять спеціальний комітет.

Заявки на дослідження проходитимуть додаткові етичні експертизи. Додавати людські стовбурові клітини до ембріонів тварин можна буде тільки на певних ранніх стадіях розвитку, а дослідження, в результаті яких у тварин можуть з’явитися людські репродуктивні клітини, як і раніше, будуть заборонені.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ