Робот допомагає мити посуд
Робот допомагає мити посуд

Дослідники з американського університету Вісконсина навчили роботизований маніпулятор передавати чистий посуд людині. Доповідь презентували ​​на конференції з робототехніки в Мілані, передає Радіо «24».

Для цього вчені залучили 8 пар людей, яких попросили повільно перекладати удвох помитий посуд з сушарки в шафу, передаючи тарілки один одному. При цьому з’ясувалося, що в деяких парах той, хто подавав, очікував, поки напарник звільниться і буде готовий взяти нову тарілку. В інших парах перший просто навмисно діяв повільніше, подаючи тарілки так, щоби людина, яка їх складає в шафу, встигла повернутися.

За допомогою сенсора Kinect вчені записували і аналізували рухи, які здійснюють при передачі посуду люди, після цього оброблені дані включили в алгоритм керування роботизованим маніпулятором. У підсумку робот на прикладі людей, навчився вгадувати по поведінці партнера відповідну стратегію подачі посуду з точністю до 90%. При цьому з’ясувалося: якщо маніпулятор підлаштовується під темп того, хто подає посуд, то швидкість роботи такої команди вища, ніж коли робот постійно тримає напоготові наступну тарілку.

Читайте: У американського робота виявили самосвідомість

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ