США хочуть з'ясувати, як до сирійських ісламістів доправляють джипи Toyota
США хочуть з’ясувати, як до сирійських ісламістів доправляють джипи Toyota

Мінфін США почав перевірку щодо компанії Toyota, аби з’ясувати, яким чином на озброєння терористичних груп, які діють на Близькому Сході, надходять тисячі новеньких позашляховиків і пікапів японської компанії, повідомляє РБК.

Своєю чергою, представник Toyota в США Ед Льюїс заявив, що компанія поінформувала владу про схеми постачань позашляховиків концерну на Близький Схід і про процедури, які проводяться для забезпечення цілісності схем постачань. Однак при цьому він підкреслив, що компанія не може відстежувати транспортні засоби, які були вкрадені або перепродані посередниками.

Toyota повідомила, що продажі автомобілів в Сирії було припинено ще в 2012 році. Після цього відбулося різке збільшення продажів Toyota Hilux і Land Cruiser в Іраку: з 6 тис. машин в 2011 році до 18 тис. в 2013 році. У 2014 році продажі в Іраку впали до 13 тис. Toyota Hilux і Land Cruiser. Представник Toyota розповів також, що керівники компанії зустрічалися з представниками Мінфіну США і обговорювали ці питання. При цьому вони відмовилися розкрити зміст переговорів. Крім позашляховиків Toyota ісламісти користуються також автомобілями Mitsubishi, Hyundai і Isuzu.

Зазначимо, компанія Toyota знову очолила список найдорожчих автомобільних брендів у світі – вартість японської марки оцінили в 28,9 млрд дол. США.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ