Марш УПА 2014
Марш УПА 2014

14 жовтня, на свято Покрови, з нагоди 73-ї річниці створення Української Повстанської Армії партії «Свобода», «Правий сектор», Організація українських націоналістів та Конгрес українських націоналістів проведуть у столиці захід під назвою «Марш Героїв». Очільник Київської «Свободи» Андрій Мохник в ексклюзивному бліц-інтерв’ю для видання Інформаційний Акцент розповів про цілі та особливості цьогорічного маршу.

Пане Мохник, чим цьогорічний марш відрізнятиметься від попередніх?

– На цьогорічний марш, з одного боку, прийдуть не тільки ветерани УПА, але й ветерани новітньої війни проти москалів на сході України: бійці «Легіону Свободи», ДУК «Правий сектор» та інших добровольчих батальйонів. З іншого боку, це буде марш підтримки новітніх політв’язнів: добровольців, волонтерів, сучасних вояків, які перебувають в ізоляторі тимчасового тримання та СІЗО і щодо яких відбуваються політичні переслідування. Марш пройде у їх підтримку: ми заманіфестуємо, що є величезна частина суспільства, яка виступає категорично проти репресій, які розгорнула влада для самозбереження та «покривання» відсутності покарань винних у злочинах попереднього режиму, бо зараз, власне, білими нитками шиють справи проти новітніх героїв. Також цей марш – це своєрідна естафета від героїв минулого, які пройшли війну, табори, депортації, репресії, теперішнім ветеранам війни проти московського загарбника, які уже в новітній Україні потерпають від недолюстрованої влади, що йде на повідку в Путіна.

Власне, чи не вперше це буде подібний марш, який організовує не тільки «Свобода»….

– Так, цей марш по-суті проводитимуть безпосередньо всі провідні націоналістичні організації: «Свобода», «Правий сектор», Організація українських націоналістів, Конгрес українських націоналістів та інші націоналістичні організації. Є розуміння, що проблеми, які постають і перед націоналістичним рухом, і перед Україною загалом, потребують консолідації та об’єднання зусиль, аби їх розв’язати.

На яку кількість учасників розраховуєте?

Гадаю, це будуть десятки тисяч людей. Зазвичай марш збирав 20–30 тисяч українців. Враховуючи останні події в Україні, завтра може зібратися й більше.

Чи не боїтеся провокацій?

– Зі свого боку, ми робимо усе можливе, щоби їм запобігти. Окрім цього, ми скерували повідомлення в МВС, СБУ і в управління Держохорони, аби вони відповідним чином реагували і виконували свої обов’язки, виписані в українському законодавстві. Забезпечити громадський порядок, попереджати всілякі можливі провокації на мирних акціях українських громадян – це у першу чергу справа правоохоронців.

Для нас 14 жовтня – свято усіх українців: день святої Покрови, день заснування УПА, свято української зброї і духу, свято минулих і теперішніх захисників Української держави. Побачимося з українською громадою на цьому марші і задемонструємо свою підтримку у відстоюванні українських національних інтересів!

Інформаційний Акцент

  • Микола

    Слава Героям ! Молодці ! Але бажано хоч цього разу подбати самим організаторам про внутрішню безпеку і унеможливити ймовірність провокацій з боку влади та зрадників! Треба самим виявляти їх першими і затримувати !!!