у неділю російські судна переміщувалися зигзагами й колами, довго чекаючи дозволу зайти в протоку
У неділю російські судна переміщувалися зигзагами й колами, довго чекаючи дозволу зайти в протоку

У російських суден виникли проблеми з проходженням протоки Босфор, яка поєднує Чорне море з Мармуровим. Про це повідомляє сайт Центру транспортних стратегій.

З 29 листопада судна під російським прапором переміщувалися зигзагами й колами, довго чекаючи на дозвіл зайти в протоку. Лінії руху судів інших країн у цей день затримками не відрізнялися. Пізно ввечері у неділю судна РФ таки зайшли в Босфор.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, згідно з Конвенцією Монтре, влада Туреччини має право закрити протоки Босфор і Дарданелли, які з’єднують Чорне і Середземне моря, для військових судів, якщо відчує «загрозу військової небезпеки». А у разі прямої війни це трапиться автоматично.

Як відомо, 28 листопада Росія запровадила санкції проти Туреччини, які передбачають заборону на ввезення окремих турецьких товарів, обмеження діяльності турецьких організацій в Росії, а також заборону на чартери між країнами. Крім того, з 1 січня 2016-го року Росія скасовує безвізовий режим із Туреччиною. У свою чергу, федеральне агентство з туризму Російської Федерації («Ростуризм»)  заборонило туроператорам продавати путівки до Туреччини. Також Росія готова згорнути спільні бізнес-проекти і відмовитися від військового співробітництва з Туреччиною через інцидент з бомбардувальником Су-24 ВКС РФ.

Нагадаємо, 25 листопада над Сирією був збитий фронтовий бомбардувальник Су-24 російської авіагрупи. За даними турецької влади, російський літак, перед тим як його збив турецький винищувач F-16, не реагував на попередження. Літак впав в сирійській провінції Латакія біля кордону з Туреччиною, де базується російська авіація.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ