поліетиленові пакети
У Києві хочуть заборонити використання пакетів з поліетилену

Киянин пропонує заборонити у столиці використання поліетиленових пакетів. На сайті петицій Київради з’явилася відповідна петиція.

Автор ідеї Олександр Хряпак закликає почати піклуватися про навколишнє середовище за прикладом розвинених країн.

«Найбільш розвинені країни світу переважно свідомі того, якої шкоди наносить довкіллю поліетилен без утилізації. З цією метою на державному рівні існують заборони пропонувати поліетиленові пакети в супермаркетах та дрібних крамницях, а подекуди поліетилен вилучається з обігу взагалі», – йдеться у повідомленні.

Активіст наголошує, що поліетилен перебуває у вжитку через велике «поліетиленове» лобі в країні.

«Поліетиленові пакети пропонує кожен касир супермаркету, адміністрація якого задля прибутку не вважає за потрібне сприяти мінімізації використання цього матеріалу», – пише активіст.

Він пропонує зобов’язати всіх власників усіх супермаркетів міста Києва скасувати розпорядження про обов’язкову пропозицію поліетиленових та целофанових пакетів, якщо про це не просить покупець особисто, обґрунтовуючи це тим, що велика кількість поліетилену не потрапляє до пунктів переробки та вивозиться на звалища, а також викидається просто на вулицю.

Петиція зареєстрована 27 січня. Вона набрала вже понад 6,6 тисяч підписів з необхідних 10 тисяч.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у Франції з 1 січня 2016 року заборонили використання в універмагах та супермаркетах одноразових поліетиленових пакетів.

До слова, європейці використовують до 99 млрд. поліетиленових пакетів на рік. У 2010 році кожен громадянин ЄС використовував 198 поліетиленових пакетів, 90% з яких були малими пакетами з тонкого пластика, які не використовуються повторно і швидше потрапляють у навколишнє середовище.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ