Заблоковані фури окупанта
Заблоковані фури окупанта

Відновлення транзиту російського транспорту територією України – це не просто корупційна змова, це державна зрада з боку уряду, – заявив заступник голови партії «Свобода» Олег Панькевич у зв’язку з рішенням Кабміну відновити транзит вантажного транспорту РФ територією України.

Прес-служба політсили цитує Панькевича, який вважає рішення уряду неадекватною реакцією на дії держави-агресора: «Ці кроки уряду інакше як антидержавницькими не назвеш. Тут не йдеться про українські інтереси, а радше про інтереси держави-агресора та приватні інтереси певних осіб. Це не тільки корупційна змова – це державна зрада з боку уряду!».

Заступник Тягнибока також підкреслив, що особливо насторожує забезпечення проходження транзитних потоків відомством Авакова.

«Це означає, що громадськості, яка вирішила самотужки блокувати транзит російського вантажного транспорту, тепер протистоятиме поліція. А хтось подумав, які це може мати наслідки? Замість того, щоби дослухатися до звернень українців і ухвалити виважене державницьке рішення, уряд створює підґрунтя для конфлікту», – додав «свободівець».

Як відомо, блокування російських вантажівок на території України почалося з 11 лютого. До ініціативи долучилися активісти Чернівецької, Волинської, Львівської, Івано-Франківської, Дніпропетровської та інших областей України.

Учасники блокади вимагали визнати Росію державою-агресором і заборонити будь-який бізнес окупантів на українській землі, припинити торгівлю з РФ, встановити заборону на в’їзд і транзит через Україну російського вантажного транспорту тощо.

Увечері 11 лютого лідер «Свободи» Олег Тягнибок повідомив, що активісти націоналістичної сили долучилися до блокування вантажівок країни агресора та закликав українську владу припинити демагогію і негайно заборонити транзит російських фур усією територією України.

14 лютого Росія заборонила рух своєю територією вантажних автотранспортних засобів, зареєстрованих в Україні.

15 лютого в Кабміні заявили, що Україна призупиняє транзитні переміщення вантажних автомобілів Російської Федерації територією держави.

16 лютого було запроваджено режим «їду додому», який діяв до 25 лютого. Громадських активістів просили у ці дні не заважати пересуванню російських фур.

24 лютого міністр транспорту Андрій Пивоварський на засіданні уряду заявив, що Україна відновлює транзитні автоперевезення з РФ з 00 годин 25 лютого.

Своєю чергою, активісти поставили владі ультиматум та дали уряду час на перегляд рішення щодо відновлення транзиту російських фур територією України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ