Майже півтора мільйона вірян 25 грудня Різдво Христове
Майже півтора мільйона вірян 25 грудня відзначають Різдво Христове

Цієї ночі півтора мільярда осіб по всьому світу зустріли одне з головних і найсвітліших християнських свят – Різдво. За григоріанським календарем його відзначають католики і протестанти. Головну месу в соборі Святого Петра у Ватикані відслужив Папа Римський Франциск. Він привітав вірян зі святом, закликавши «заражених» культурою споживання та культом зовнішності повернутися до базових цінностей життя, повідомляє Reuters.

Кожен повинен дозволити простоті Ісуса-дитини, народженого у бідності, незважаючи на свою божественну природу, наповнити душу та надихнути життя, наголосив понтифік. «У суспільстві, так часто зараженому споживацтвом та гедонізмом, багатством та екстравагантністю, показушністю та нарцисизмом, ця Дитина закликає нас діяти тверезо, просто, збалансовано, послідовно, вона закликає бачити та відчувати те, що важливо», – зазначив папа Франциск у проповіді.

У своїй промові понтифік сконцентрував головні тези свого папства: прощення, співчуття, справедливість та співпереживання. «У світі, що надто часто нещадний до грішника та поблажливий до гріха, нам слід культивувати сильне почуття справедливості, аби розрізняти і вчиняти волю Божу», – підкреслив він.

Агентство зазначає, що цього року під час різдвяної проповіді на території Ватикану були посилені заходи безпеки. Кожен, хто заходив до базиліки Петра й Павла, мусив пройти через металодетектор.

Читайте: За сприяння миру Папі присудили премію Карла Великого

БЕЗ КОМЕНТАРІВ