У Мюнхені досягли угоди про припинення вогню в Сирії
У Мюнхені досягли угоди про припинення вогню в Сирії

У Сирії впродовж тижня мають припинити військові дії, а також забезпечити негайний гуманітарний доступ до районів, які перебувають в облозі. Відповідної угоди досягли США, Росія та інші держави. Про це в ніч на п’ятницю після тривалих переговорів у Мюнхені повідомив держсекретар США Джон Керрі, інформує Укрінформ.

«Це було одностайним рішенням. Всі сьогодні погодилися з терміновістю гуманітарного доступу. Те, що ми отримали тут – слова на папері. Те, що ми маємо бачити в найближчі дні – це їх виконання на місці», – зауважив глава Держдепартаменту США.

Він підкреслив, що завершення військових дій має статися «впродовж тижня». Гуманітарний доступ до сирійських міст, які опинилися в тривалій облозі, потрібно відновити негайно.

Угоди вдалося досягти після консультацій, які затягнулися з четверга до ночі п’ятниці. Перед цим глава МЗС Росії Сєрґєй Лавров переговорив зі своїм іранським колегою – союзником Росії в підтримці режиму Башара Асада. Крім того, держсекретар США Джон Керрі зустрівся окремо із союзниками, які підтримують сирійську опозицію, перш ніж всі учасники зібралися для спільної наради, під час якої і була підписана угода.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, за даними Сирійського Центру політичних досліджень, під час п’ятирічного військового конфлікту в Сирії загинули 470 тисяч осіб, 1,9 мільйона дістали поранення.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ