касетні бомби
У Сирії застосовували касетні бомби російського виробництва

Кремль знову звинувачують у застосуванні в Сирії забороненого озброєння. Цього разу відповідну заяву зробила правозахисна організація Human Rights Watch. Експерти звинуватили Москву і Дамаск у застосуванні касетних боєприпасів. Про це повідомляє РБК з посиланням на доповідь організації.

Згідно з доповіддю, з 30 вересня під час операції в Сирії урядові війська і російські ВКС щонайменше 20 разів застосовували касетні боєприпаси. У цілому, за інформацією правозахисників, в результаті цих ударів постраждали 35 мирних жителів – п’ять жінок і 17 дітей, десятки людей отримали поранення. Дві атаки припали на табір біженців, одна – на школу в передмісті Дамаска.

Правозахисники стверджують, що касетні бомби, застосовувані в Сирії, були виготовлені в СРСР і Росії. У доповіді також стверджується, що за цими ударами може стояти тільки урядова армія Сирії чи російські ВКС, оскільки озброєні опозиційні групи не використовують авіацію.

У доповіді також наголошується, що деякі типи касетних боєприпасів були зафіксовані в Сирії тільки після початку російської операції. Human Rights Watch робить висновок, що або російські ВКС їх застосували, або влада Росії нещодавно поставила їх сирійському уряду.

Як відомо, Конвенція про заборону використання касетних боєприпасів була розроблена в 2008 році. Росія, разом з США, Китаєм, Індією, Пакистаном, Ізраїлем, Південною Кореєю, а також Сирія, до цього міжнародного договору не приєднаєлися.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, у жовтні Нuman Rights Watch вже повідомляла про те, що під час громадянської війни в Сирії застосовувалися касетні бомби російського виробництва.

Раніше курди заявили про застосування проти них хімічної зброї бойовиками «Ісламської держави». Зокрема, 7 жовтня терористи зіткнулися з курдськими повстанцями на півночі Іраку. Після зіткнення курди заявили, що бойовики «Ісламської держави» обстріляли їх позиції з мінометних снарядів, в яких містився отруйний газ іприт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ