Рахмон Таджикистан
Президент Таджикистану Емомалі Рахмонов змінив прізвище на Рахмон

Таджикистан ухвалив рішення про припинення реєстрації у відповідних органах прізвищ та по батькові, які містять російські закінчення. Про це журналістам повідомив представник Міністерства юстиції Джалоліддін Рахімов, передає видання Ruposters.

Згідно з цим рішенням, формування прізвищ здійснюватимуть з використанням традиційних таджицьких закінчень «зод», «зода», «ї», «ієн» і «фар».

За словами Рахімова, справжні таджицькі прізвища мусять мати таджицькі закінчення. Наприклад, прізвище «Рахімов» етнічно має звучати як «Рахимзод».

Щоб урядова ініціатива не виглядала волюнтаристською, її не поширюватимуть на громадян, які вже мають прізвища, утворені відповідно до російської традиції. Кожен таджик самостійно ухвалюватиме рішення, змінювати прізвище чи залишити його без змін.

Обов’язковій реєстрації за новими національними правилами підлягатимуть лише новонароджені або ті громадяни, які беруть шлюб зі зміною прізвища.

Така практика може призвести до того, що у батьків і дітей прізвища відрізнятимуться. Утім, на думку фахівців у сфері історії, культури та правознавства, цей факт не відіграватиме значної ролі в житті пересічних громадян республіки.

«Держава повинна піклуватися про підтримку національної та патріотичної гордості серед населення. Практика зміни прізвищ на національні має через 10-15 років показати ступінь патріотичного виховання суспільства», – додав чиновник.

Першим показав приклад своїм співгромадянам ще в 2007 році президент Таджикистану Емомалі Рахмонов, який змінив прізвище на Рахмон. На думку представника міністерства юстиції, цей крок президента став передвісником сьогоднішніх змін.

До слова, подібна ініціатива спала на думку і українським політикам, які передали на розгляд Верховної Ради відповідний законопроект. Наразі він перебуває на стадії узгодження в комітетах.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ