Відеоігри
Відеоігри

Подібно до того, як сила самонавіювання може зробити плацебо ефективними препаратами, від улюбленої відеогри можна отримати більше азарту й задоволення, якщо повірити в те, що розробники оновили її. Навіть якщо жодного реального оновлення не було, пише Nacked Science.

За словами професора з Університету Йорка Пола Кернса, це спало йому на думку після перегляду телепередачі, в якій розповідалося про те, як проста таблетка плацебо призвела до помітного підвищення результатів у спортсменів-велосипедистів.

«У людей є заздалегідь заготовлене уявлення, що невелика біла таблетка повинна виробляти певну дію, – говорить Кернс. – Це певним чином змінює ваше справжнє сприйняття навколишнього світу».

Щоб випробувати ідею з «віртуальним плацебо», Кернс і його колеги зібрали групу з 21 добровольця. Їм належало зіграти два раунди в Don’t Starve – пригодницьку гру, в якій потрібно шукати і знаходити предмети для максимально тривалого виживання у вигаданому світі.

У першому раунді гра проходила у випадково створеному світі. А в другому – про що піддослідних повідомили, ігрова карта була поліпшена за допомогою штучного інтелекту, який враховує особливості і навички кожного гравця.

В обох випадках гра йшла на карті, яка була згенерована абсолютно випадково. Проте, за відгуками гравців, другий раунд гри сподобався їм набагато більше.

Автори отримали такий самий результат, повторивши експеримент з групою добровольців, що включала вже 40 осіб, з яких половина грала в «звичайну» гру, а друга половина – в «оновлену версію». Задоволення другої частини піддослідних було набагато більш помітним.  

Читайте: Учені вирощують складові ґаджетів на городі

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ