Клімкін
Клімкін пропонує спочатку розібратися, чи потрібен Україні візовий режим з РФ

Вітчизняна влада продовжує товкти воду в ступі в питанні відносин із державою-агресором. «Україна в разі  необхідності може розглянути питання про запровадження візового режиму з РФ. Водночас, це спричинить певні проблеми в політичній площині». Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін, передає 5 канал.

«Це питання має кілька аспектів. По-перше, політичний. Звичайно, ми повинні чітко контролювати в’їзд з території Росії в Україну. І ми це зробили – зараз в’їзд здійснюється тільки за закордонними паспортами і лише через міжнародні та міждержавні пункти пропуску. Якщо ми запровадимо візовий режим, чи дозволить це нам більш ефективно фільтрувати агентів ФСБ та інших російських спецслужб, які  працюватимуть з метою нашої дестабілізації? Однозначної відповіді я тут не бачу», – сказав він.

Міністр зазначив, що в цьому контексті важливим є також аспект пропаганди, який може використовувати РФ: «Росія одразу почне використовувати візовий режим, розкручуючи в медіапросторі випадки, де люди похилого віку або діти не можуть побачити своїх родичів. Це буде спіраль пропаганди, яка розкручуватиметься нескінченно», – зазначив Клімкін.

За його словами, для того щоби видавати візи, потрібна і відповідна інфраструктура.

«З точки зору логістики це потребує докорінних змін можливостей наших консульств. Наприклад, за нашими попередніми підрахунками, нам потрібно понад 100 додаткових посад консульських співробітників. Але це цілком реальне завдання», – сказав голова МЗС.

«Тому спочатку давайте визначимося, що принесе запровадження візового режиму в плані безпеки. Якщо відповідь «так», то будемо діяти, якщо «ні» – знайдемо інші рішення. Ось мене часто запитують: навіщо зберігати дипломатичні відносини з Росією в умовах російської агресії? Основний зміст цих дипломатичних відносин полягає в тому, що ми можемо допомагати українцям, яких на території РФ більше чотирьох мільйонів», – сказав міністр.

Як повідомляв Інформаційний акцент, Росія може закрити російське диппредставництво в Україні та відкликати весь дипломатичний склад посольства і таким чином розірвати дипломатичні відносини з Україною.

Нагадаємо, 10 серпня Федеральна служба безпеки РФ звинуватила Головне управління розвідки Міноборони України в підготовці терактів в Криму. В Міноборони назвали заяву ФСБ провокацією.

Президент Росії Владімір Путін звинуватив Україну в тому, що вона «переходить до терору», і заявив, що не бачить сенсу у зустрічі в «нормандському форматі» під час саміту G20, який відбудеться у Китаї. Крім цього він пообіцяв посилити заходи безпеки у Криму.

Президент України Петро Порошенко назвав ці звинувачення безглуздими і цинічними.

11 серпня глава Української держави дав доручення привести в посилену бойову готовність підрозділи, що стоять біля адмінмежі з Кримом та на лінії зіткнення на Донбасі.

Читайте: Севастополь у цілодобовому режимі охороняють бойові кораблі та підводний човен

БЕЗ КОМЕНТАРІВ