Козаченко заявила, що всі нардепи підпадають під люстрацію
Козаченко заявила, що всі нардепи підпадають під люстрацію

Колишня глава люстраційного комітету Міністерства юстиції України Тетяна Козаченко в інтерв’ю Гордону заявила, що у Верховній Раді працюють усі, хто потрапляє під люстрацію, проте люстрація не поширюється на їх посади.

«На жаль, кількості демократичних сил в парламенті недостатньо, щоб відбувалися якісні зміни зсередини. Ми ж бачимо, хто там перебуває. Всі ті люди, які в тому числі потрапляють під люстраційні процедури, але у зв’язку з тим, що люстрація не поширюється на виборні посади, вони перебувають у парламенті», – наголосила Козаченко.

«Подивіться на декларації цих людей і на зарплату народного депутата. Подумайте: вони схожі на волонтерів? Які конкретно добрі справи для країни зробили ці люди? І буде повне розуміння, хто і навіщо перебуває у ВРУ», – зауважила екс-очільниця люстраційного комітету.

Крім того, вона підкреслила, що найважчою галуззю для реформування є саме судова система, а дія люстраційного механізму щодо суддів була нівельованою. За її словами, це сталося через відсутність необхідних державних інституцій.

«Згідно з законом про очищення влади, люстрований тільки один суддя, і той досі не звільнений. Він на лікарняному, документи по ньому не прислали до реєстру. Це голова Вищого господарського суду Віктор Татьков. Згідно із законом про відновлення довіри до судової влади, за порушення присяги звільнили близько 30 суддів. У масштабах країни це мало. У цій частині закон був знівельований», – пояснила колишня головна люстраторка.

Також вона зазначила, що особливість у тому, що звільнити суддю може тільки Президент України або Верховна Рада, якщо документи розглянуті та підготовлені Вищою радою юстиції, але цей орган півтора року не могли сформувати.

Слід зауважити, що сама Тетяна Козаченко, судячи про людей лише за їхніми деклараціями, мала б почати люстрацію з самої себе. Так, у її декларації зазначено, що в 2015 році невідомій особі вона позичила 4,7 млн гривень, заробивши за рік менше одного мільйона.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ