Андрій Золотарьов
Андрій Золотарьов

У чинного міністра фінансів Наталії Яресько невеликі шанси стати прем’єром. Спікер парламенту Володимир Гройсман – прийнятна кандидатура як для президента, так і для парламенту. Він добре знає примхи та забаганки депутатів, тому йому простіше буде знайти з ними спільну думку. Про це виданню Інформаційний Акцент розповів політолог, керівник центру «Третій сектор» Андрій Золотарьов.

На думку експерта, тільки за умови потужного зовнішнього тиску Яресько може стати прем’єром. Сам парламент не бачить її на цій посаді.

«Парламент не сприймає пані Яресько в ролі прем’єра. Щоб зрозуміти це, достатньо подивитися на позицію частини депутатських фракцій та груп. Вона два тижня тому висунула досить жорсткі умови свого прем’єрства. Це зіграло з нею злий жарт: якщо у когось і був певний ентузіазм щодо Яреско альтернативи Арсенію Яценюку, то він зник. Те, що Яресько буде діяти без огляду на Верховну Раду, не дасть депутатам голосувати за неї. Адже тут люди, будемо відверті, роблять бізнес. Івіддавати важелі впливу нікому не збираються», – наголосив Золотарьов.

Водночас, на думку багатьох політичних експертів, головними претендентами на посаду прем’єр-міністра наразі залишаються є міністр фінансів Наталія Яресько та очільник Верховної Ради Володимир Гройсман.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ