Василь Паскал
Василь Паскал

27 листопада у парламенті під час традиційної години запитань до уряду представники Кабміну вкотре проігнорували запитання щодо скандального призначення на посаду першого заступника голови Нацполіції Василя Паскала.

До теми: Заступник Авакова давав злочинні накази під час трагедії під парламентом?

Попри те, що у залі не було ні очільника МВС Арсена Авакова, ні прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, нардеп Андрій Іллєнко заочно звернувся до них із запитанням: «Як так могло статися, що першим заступником голови Національної поліції призначено Василя Паскала, який в часи Януковича й Майдану очолював департамент карного розшуку МВС і був одним із ключових виконавців у системі репресій проти майданівців, наближеним до тодішнього очільника МВС Захарченка? Як цю особу, яка підпадає під дію закону «Про очищення влади», було призначено на таку посаду? Це повна профанація реформи МВС, яка триває? Дайте пояснення, бо це плювок в обличчя усім людям для кого Майдан – не порожнє слово!».

Також читайте: У Києві активісти вимагали люстрації одіозного міліційного генерала Василя Паскала.

Реагуючи на запитання, Віце-прем’єр-міністр Геннадій Зубко зазначив, що уряд вважатиме запитання парламентаря депутатським запитом і надасть відповідь. Однак у коментарі виданню Інформаційний Акцент Андрій Іллєнко повідомив, що реакція віце-прем’єр-міністра – окозамилювання, бо відповідний запит до уряду з приводу призначення Паскала було скеровано ще 13 листопада цього року.

«Це черговий урядовий блеф! Про який запит говорить Зубко? Запит я скерував Яценюку та Авакову ще 13 листопада, а віз і нині там. Вони покривають один одного. І це попросту виклик усьому українському народові! Янукович теж так розпочинав», – заявив Андрій Іллєнко.

Перелицювання триває: одіозного Паскала призначено першим заступником голови Нацполіції.

Тим часом у зв’язку з призначенням Паскала у Нацполіцію активісти «Громадського люстраційного комітету», партій «Свобода» та «Правий сектор» пікетували будівлю МВС, де тимчасово розташований офіс Національної поліції. Як повідомив наш кореспондент із місця події, учасники вимагали відставки керівника МВС Авакова, заступника голови Нацполіції Паскала.

До теми: Експерт про роботу правоохоронців 31 серпня

До пікетувальників вийшов речник МВС Артем Шевченко. Призначення Паскала він пояснив так: «Це рішення ухвалила голова Нацполіції за погодженням з очільником МВС. Було враховано низку факторів: і судові рішення, що набули законної сили, і відсутність претензій Генпрокуратури у цих справах. Якщо ми говоримо про нібито причетність Паскала до злочинів під час Майдану – Генпрокуратура нам говорить, що ні, не причетний…».

Важливо: Активісти пікетуватимуть МВС через призначення Паскала у Нацполіцію

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ