Експерти спрогнозували можливе загострення на Донбасі через зачистки серед бойовиків
Експерти спрогнозували можливе загострення на Донбасі через зачистки серед бойовиків

Роман Олеарчик і Ніл Баклі у статті для The Financial Times спрогнозували, що вбивство бойовика Арсена «Мотороли» Павлова може призвести до загострення ситуації на Донбасі – передає Іnopressa.

«Загибель Павлова – найпомітнішого з як мінімум семи ватажків, убитих трохи більше ніж за рік, – також ставить ширше питання: чому так багато лідерів сепаратистів гине ніби як під час перемир’я?», – ідеться у статті.

Фахівці наголосили, що «Моторолу» вбили свої з огляду на те, що якою ретельністю він піклувався про свою безпеку.

Вони нагадали, що з минулого грудня вбито як мінімум четверо проросійських бойових командирів – Павло Дрьомов, Олександр Бєднов, Олексій Мозговий та Євген Ісаченко. Також загинув у в’язниці (за офіційною версією – наклав на себе руки) ще один ватажок – Геннадій Ципкалов. Усі вони були опонентами ватажка так званої ЛНР Ігоря Плотницького, на якого також нещодавно здійснили замах.

Також автори зауважили, що за вбивством «Мотороли» можуть стояти російської спецслужби, які організували так звану «чистку». На цьому тлі вони підкреслили, що, наприклад, російська журналістка Юлія Латиніна написала у блозі, що Павлова вбили за наказом високопоставлених московських чиновників, оскільки «він знав, хто збив Boeing».

Крім того, речник київської спецслужби СБУ Олександр Ткачук зазначив, що Україна, звичайно, хотіла б отримати Павлова – «підозрюваного в багатьох справах, від терористичної діяльності до вбивств». На його думку, у вбивстві «Мотороли» винен Кремль.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ