Євромайдан
Мінохорони здоров’я внесло до переліку осіб, які отримали тяжкі тілесні ушкодження під час участі в Революції Гідності, 144 тяжкопоранені особи

Учасники Євромайдану, які отримали ушкодження здоров`я під час акцій протесту в Україні, зможуть отримувати безоплатне медичне обслуговування в клінічній лікарні «Феофанія». Верховна Рада України 8 грудня ухвалила відповідну постанову (№3508).

У постанові зазначається, що з метою забезпечення належним медичним обслуговуванням осіб, які отримали поранення під час участі в масових акціях громадянського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року (Революції Гідності), Верховна Рада постановляє, що особи, які під час участі у Революції Гідності зазнали поранень, каліцтва, контузій чи іншого ушкодження здоров’я та в подальшому були занесені Міністерством охорони здоров’я України до переліку осіб, які за результатами судово-медичної експертизи отримали під час участі у Революції Гідності тяжкі та середньої тяжкості тілесні ушкодження, мають право на безоплатне медичне обслуговування (лікування, диспансеризацію, медичну реабілітацію та інше) в клінічній лікарні «Феофанія» Державного управління справами, шпиталях ветеранів війни та військово-медичних закладах охорони здоров’я (шпиталях).

Як зазначається у пояснювальній записці, під час масових акцій громадянського протесту з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року тисячі патріотів зазнали ушкоджень здоров’я різних ступенів, зокрема, кілька сотень зазнали тяжких та середньої тяжкості тілесних ушкоджень. Станом на листопад 2015 року Міністерством охорони здоров’я України до переліку осіб, які за результатами судово-медичної експертизи отримали тяжкі тілесні ушкодження під час участі в Революції Гідності, внесено 144 тяжкопоранені особи.

Постанова набирає чинності з дня її опублікування. Нагадаємо, в жовтні родичів Небесної Сотні прирівняли до ветеранів війни.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ