Мозок
Фахівці вже встигли провести дослідження на вівцях

Учені з університету Мельбурна створили пристрій, що дозволяє управляти електронними приладами «силою думки». Результати дослідження представлені в журналі Nature Biotechnology.

Пристрій імплантуватимуть у мозок через кровоносні судини: електродна матриця в спеціальному контейнері доставляється до потрібної частини органу, де реєструє активність нейронів. Розробка являє собою крихітну трубку, яку хірурги раніше вводили в кровоносні судини для поліпшення кровотоку.

Фахівці вже встигли провести дослідження на вівцях. Тваринам вставляли пристрій у мозкову вену, розташовану над руховою частиною кори головного мозку. Там його фіксували електричні сигнали моторних нейронів. Після закінчення експерименту, що тривав 190 днів, здоров’я тварин не погіршилось.

Наступний кроком учених будуть дослідження за участі людей. Якщо ж все пройде вдало, то такі пристрої зможуть використовувати, як засоби контролю над машинами.

Зазначимо, що дослідження профінансувало агентство перспективних оборонних науково-дослідницьких проектів, що входить до складу Міноборони США.

Читайте: Створено робота, який отримує енергію з брудної води

БЕЗ КОМЕНТАРІВ