575d62d72ac25
В Індії знайшли сліди динозавра, який жив 150 мільйонів років тому

Учені університету Джай Віас в Індії знайшли в пустелі Тар ланцюжок скам’янілих трипалих відбитків. Про це повідомляє Joinfo.ua. За попередніми висновками вчених, їх залишив ящір 3 метри заввишки та 5-7 метрів завдовжки, який жив на морському узбережжі.

«Нам вдалося виявити трипалі відбитки лап динозаврів з потужними кігтями і великими подушками-пальцями розміром понад 30 см», – заявив доктор Вірендра Паріхар.

«Це відкриває нові горизонти в пошуках вимерлих динозаврів в цьому регіоні», – підкреслив він.

Ще однією сенсацією стало відкриття палеонтологічного шару зі слідами масової загибелі тварин в районі формації Фатеґарх.

На так званому кістковому ложі серед безлічі скам’янілостей динозаврів, черевоногих молюсків і риб зустрічаються загадкові магнітні кульки, які періодично знаходять в древніх геологічних шарах.

На думку експертів, це відкриття допоможе пролити світло на таємниче зникнення динозаврів.

Варто зазначити, що пустеля Тар (або Велика Індійська пустеля) особливо цікава в геолого-історичному сенсі для вивчення скам’янілостей, оскільки в цьому районі море було, принаймні, чотири рази за останні 280 мільйонів років – у Тріасовому, Крейдяному, Кайнозойському періодах.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ