Причину виникнення дежавю вчені вбачають у роботі мозку уві сні
Причину виникнення дежавю вчені вбачають у роботі мозку уві сні

Науковці вже давно безуспішно намагаються розкрити таємницю появи ефекту дежавю у людини. Проте вчені таки визначили найімовірнішу версію, пише Сегодня. На думку дослідників, відповідь слід шукати у снах.

Труднощі дослідження ефекту дежавю полягають у тому, що цей стан не виходить викликати штучно. Адже відчуття того, що ви вже були у подібній ситуації в минулому, відчуття, схоже на повторний перегляді давно забутого фільму, виникає мимоволі і не стосується якогось певного моменту. Тобто згадати, що конкретно відбудеться в цей момент, неможливо, але знайомі відчуття досить виразні. Статистика свідчить, що такі відчуття знайомі 97% здорових людей. Проте через спонтанність вияву лабораторні дослідження ефекту неможливі.

З наукової точки зору, дежавю – це зміна способу кодування часу мозком. Тобто мозок сприймає те, що відбувається одночасно як минуле і як справжнє. Саме тому виникає відчуття відриву від реальності. На сьогодні вчені визнали найбільш імовірну версію виникнення цього загадкового стану. На думку дослідників, ефект дежавю у здорових людей викликаний перетином попередньо обдуманої уві сні інформації з реальною, близькою за змістом, ситуацією.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ