Учений
Вчені створили особливий сканер, який вміє відрізняти чистий папір від літер

Пристрій, що дозволяє в буквальному розумінні читати книги, не відкриваючи їх, розробили фізики з Массачусетського технологічного інституту. Про це йдеться у статті, опублікованій у журналі Nature Communications, передає Укрінформ.

Учені створили особливий сканер, який вміє відрізняти чистий папір від літер завдяки тому, як змінюються властивості пучків тераґерцового випромінювання, що відбилися від їхньої поверхні, і наскільки швидко вони повертаються назад.

Теоретично такий пристрій дозволяє прочитати слова у книзі будь-яких розмірів і товщини, однак на практиці цьому заважає фоновий шум, той факт, що тераґерцові хвилі можуть бути віддзеркалені кількома сторінками та інші перешкоди. З цієї причини вченим довелося створити спеціальний алгоритм, що аналізував зображення та відсіював паразитні сигнали й разпізнавав окремі літери.

Завдяки йому сканер дозволяє прочитати книгу з 20 сторінок або переглянути перші 20 сторінок у грубших фоліантах.

Найближчим часом науковці обіцяють покращити роботу цієї програми та навчитися читати більш глибокі шари книг.

До слова, музей Нью-Йорка вже виявив інтерес до цієї технології, бо це дає змогу, приміром, заглянути всередину стародавніх книг, яких учені навіть не насмілюються торкатися.

У цієї технології чимало застосувань. Наприклад, на багатьох сайтах є капчі. І цей алгоритм розпізнавання символів дозволяє обійти більшість із них.

Довідка: Тераґерцовое випромінювання належить до найбільш перспективних напрямків досліджень у галузі оптики, мікроелектроніки та в інших високотехнологічних царинах. У перспективі, хвилі такого типу можна пристосувати для надшвидкісної передачі інформації, спостереження за роботою живих клітин в режимі реального часу і безлічі інших цілей.

Одна з таких цілей і найбільш відома властивість цього випромінювання – теоретична здатність робити спостережувані об’єкти «прозорими».

Читайте: Любителі читання довше живуть – учені

БЕЗ КОМЕНТАРІВ