Електроенергія з вологості повітря
Учені створили штучні м’язи, що видобувають електроенергію з вологості повітря

Американські вчені створили штучні м’язи, джерелом енергії для яких стали перепади  абсолютної вологості повітря. Електроенергії, яка видобувається новими приладами, достатньо для підйому невеликих вантажів або для запуску іграшкової машинки.

Як повідомляє lenta.ru, біофізик із Колумбійського університету Озґюр Шахін взяв за основу дослідження відоме біологічне явище: вбираючи вологу з повітря, спори бактерій змінюються в розмірі. Як відомо, спори ґрунтових мікроорганізмів «Bacillus subtilis» при переміщенні з сухого у вологе середовище роздуваються на 6 відсотків від свого об’єму. Спори біолог виклав тонким шаром не поверхні полімерних аркушів. При з’єднанні кількох зігнутих аркушів утворюються «штучні м’язи». Чим товстіший шар бактерій, тим повільніше м’язи реагують на перепади вологості – тому Шахін обмежив товщину шару трьома мікрометрами.

Випробування показали, що швидкість реакції м’язів становить 3 секунди. Пристрої витримують більше мільйона циклів стиснення та розширення, вони здатні піднімати вантажі в 50 разів важчі за власну вагу. Хоча до економічно значущих результатів новій технології поки далеко, вона має велике майбутнє. Як відзначають колеги Шахіна, ґрадієнти вологості зустрічаються всюди, тож і «збирати» з них електроенергію можна в будь-якому місці.

Інформаційний Акцент

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ