Кінець світу
Людство може постраждати через надмірну сонячну активність

Учені зі США розповіли про можливі варіанти кінця світу. За результатами моделювання, землянам понад усе загрожує аномальна сонячна активність, зіткнення з астероїдом або виверження надпотужного вулкану, передає Радіо 24.

Перший сценарій передбачає, що людство може постраждати через надмірну сонячну активність. Нашій планеті може загрожувати потік високоенергетичних частинок, які будуть викликані корональними викидами плазми (явища, пов’язані зі спалахами на Сонці).

Схожий викид стався 1989 року. Він призвів до того, що провінція Квебек залишилася без світла. Щоправда, у 1859 році викид був у 10 разів потужнішим, тоді зафіксували чимало пожеж,  оператори телеграфу були оглушені, а північне сяйво можна було спостерігати над Кубою. Науковці побоюються, що подібні явища можуть на тижні, місяці і навіть роки знеструмити цілі континенти.

Другий сценарій, пов’язаний з падінням астероїда, може призвести до фізичного знищення людства. На думку дослідників, єдина можливість уникнути цього – згуртувати сили в боротьбі з потенційною загрозою. Вчені стверджують, що для знищення людства достатньо астероїда діаметром приблизно 1 км.

Третя загроза – виверження супервулкана. Науковці стверджують, що подібні виверження трапляються на Землі приблизно кожні 100 тисяч років.

Приміром, через виверження вулкана Тоба в Індонезії 75 тисяч років тому людство опинилося на межі вимирання. Подібна подія зараз призведе до того, що континенти покриються метровим шаром попелу, який знищить сільськогосподарські культури, зруйнує будівлі і засмітить водопровід.

Читайте: Метеорит не причетний до зникнення динозаврів – учені

БЕЗ КОМЕНТАРІВ