Смітники в Індії побили всі рекорди з забрудненості повітря
Смітники в Індії побили всі рекорди з забрудненості повітря

Учені виявили одне з найбільш токсичних місць на Землі на придорожньому звалищі в Індії, що має величезну кількість шкідливих речовин у диму. Про це інформують Цікавості.

За словами Хайді Вріленд із Університету Дьюка в Даремі, коли вчені робили заміри якості повітря поблизу палаючого сміття, детектори показали цілий «букет» забруднювачів.

Як наголосив один із авторів дослідження Майкл Берґін, одна хвилина, проведена неподалік цього місця, дорівнює дозі токсинів і шкідливих речовин, отриманих людиною за цілий день перебування в забрудненому викидами від промислових підприємств і машин місті.

Крім того, експерт розповіла, що причина цієї ситуації – відсутність системи утилізації відходів. Щорічно на планеті продукують приблизно 2 мільярди тонн сміття, більша частина якого в розвинених країнах з відповідною інфраструктурою спалюється на віддалених від поселень звалищах. В Індії сміття накопичується вздовж доріг, поки його не вирішують підпалити, що призводить до сильного забруднення повітря.

Результати аналізів зразків 24 звалищ сміття в Банґалорі показали, що у викидах містяться всі можливі токсини, а їх концентрація досягає найвищих меж і спричиняє в кількасот разів більше мутацій ДНК на досліджуваних культурах клітин, ніж «стандартне» забруднене повітря.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ