Сигнал прибульців
Сигнал зафіксував радіотелескоп MOST

Завдяки радіотелескопу MOST учені зафіксували новий швидкий радіосплеск (FRB). Про це на своїй сторінці на Facebook написав Меттью Бейлс, директор Центру астрофізики і суперкомп’ютерів технологічного університету Суінберна (Австралія).

Наразі відомо про близько двадцять подібних явищ, раніше подібні радіосплески вважалися сигналами інопланетної цивілізації.

Зазначимо, що інформацію про перший – опублікував астрофізик Лорімер у 2007 році, хоча він використовував архівні дані і сам сплеск відбувся в 2001 році.

Астрономи переконані, що спалахи є наслідком періодичних комплексних явищ. Такими можуть бути магнетари – молоді нейтронні зірки з надпотужним нейтронним полем.

Потужність такого явища дуже велика – за одну секунду виділяється стільки ж енергії, скільки Сонце виробляє за 10 тисяч років. Стислість сигналу вказує на малі розміри джерела, всього близько сотні кілометрів.

MOST – найбільший радіотелескоп в Південній півкулі.Власне, це 7744 окремих антен, які об’єднані в два 800-метрових рукава, витягнутих у напрямку Схід-Захід. Сумарна площа антен – 18 тисяч квадратних метрів.

Читайте: Учені знайшли Землю-2

БЕЗ КОМЕНТАРІВ