Учені отримали новий «сигнал прибульців»

Сигнал прибульців
Сигнал зафіксував радіотелескоп MOST

Завдяки радіотелескопу MOST учені зафіксували новий швидкий радіосплеск (FRB). Про це на своїй сторінці на Facebook написав Меттью Бейлс, директор Центру астрофізики і суперкомп’ютерів технологічного університету Суінберна (Австралія).

Наразі відомо про близько двадцять подібних явищ, раніше подібні радіосплески вважалися сигналами інопланетної цивілізації.

Зазначимо, що інформацію про перший – опублікував астрофізик Лорімер у 2007 році, хоча він використовував архівні дані і сам сплеск відбувся в 2001 році.

Астрономи переконані, що спалахи є наслідком періодичних комплексних явищ. Такими можуть бути магнетари – молоді нейтронні зірки з надпотужним нейтронним полем.

Потужність такого явища дуже велика – за одну секунду виділяється стільки ж енергії, скільки Сонце виробляє за 10 тисяч років. Стислість сигналу вказує на малі розміри джерела, всього близько сотні кілометрів.

MOST – найбільший радіотелескоп в Південній півкулі.Власне, це 7744 окремих антен, які об’єднані в два 800-метрових рукава, витягнутих у напрямку Схід-Захід. Сумарна площа антен – 18 тисяч квадратних метрів.

Читайте: Учені знайшли Землю-2

БЕЗ КОМЕНТАРІВ