Дослідники виявили іще одну корисну властивість аспірину
Дослідники виявили іще одну корисну властивість аспірину

Учені з Університету Південної Кароліни виявили, що прийом невеликих доз аспірину щодня може знизити ризик серцевого нападу й запобігти деяким видам раку. Про це інформує EurekAlert!.

У результаті дослідження американські учені встановили, що аспірин є засобом, що допомагає продовжити життя літніх людей.

«Незважаючи на те, що користь аспірину для здоров’я добре відома, лише деякі люди приймають його. Наше дослідження показує численні переваги для здоров’я і скорочення витрат на охорону здоров’я від цієї простої, недорогої процедури», − пояснив один із авторів дослідження, професор Девід Аґус.

Науковці підрахували, що ацетилсаліцилову кислоту, тобто аспірин, слід приймати чоловікам у віці 45-79 років і жінкам у віці 55-79 років, коли потенційна користь від препарату перевищує потенційну шкоду через кровотечу у кишківнику.

Дослідники запевняють, що якщо слідувати інструкціям, то можна запобігти 11 випадкам серцево-судинних захворювань і чотирьом випадкам раку на кожну тисячу американців у віці від 51 до 79 років. Середня тривалість життя збільшиться на 0,3 року.

Втім, «лише 40% американців приймають аспірин, коли це необхідно, і поки було мало стимулів, щоби підштовхнути цей показник угору, незважаючи на очевидні переваги для здоров’я та економії коштів системи охорони здоров’я», − наголошують учені.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ