Учені протягом тижня вирощуватимуть близко 60 мільйонів комарів-мутантів
Учені протягом тижня вирощуватимуть близько 60 мільйонів комарів-мутантів

Учені з міста Пірасікаба (Бразилія, штат Сан-Паулу) відкрили приватну лабораторію, де вироблятимуть генетично модифікованих комарів виду Aedes aegypti для боротьби з поширенням небезпечних вірусів. Про це інформують Цікавості.

Науковці зауважили, що цей видів комарів відомий як основний переносник вірусів Зіку, денґе і чікунґунья. Перший може призводити до мікроцефалії (зменшення черепа) плода у вагітних і важкого неврологічного ускладнення (синдром Ґійєна-Барре).

На початку цього року Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що поширення недуги на територіях Південної і Північної Америки – надзвичайна ситуація міжнародного масштабу.

Протягом тижня учені планують створювати до 60 мільйонів комах-мутантів.

За словами директора британської біотехнологічної компанії Oxitec Ґлена Слейда, що володіє цим проектом, такий метод дозволяє значно зменшити чисельність комарів-переносників. При необхідності виробництво буде розширено.

Крім того, як зауважив Слейд, лабораторні комарі володітимуть не лише особливим геном, що негативно впливає на здоров’я потомства, але і спеціальним маркуванням для їх відстеження у природному середовищі та оцінки результатів експерименту.

Читайте: Вірус Зіка дістався Польщі

БЕЗ КОМЕНТАРІВ