робот, штучний інтелект
Програма може «думати» на рівні 4-річної дитини

Колектив вчених із США та Угорщини провів шкільний IQ-тест для системи ConceptNet – реалізації штучного інтелекту від Массачусетського технологічного інституту. Програма показала результати, які є середніми для дітей чотирирічного віку. Автори використовували тест WPPS, який застосовується для дітей віком від 2,5 до 7 років, пише expres.ua.

Щоб адаптувати тест для комп’ютерної програми, вчені перевели текстові питання в набір ключових слів. Наприклад, питання «навіщо ми користуємося сонцезахисним кремом влітку?» було переведене в набір із двох понять «користуватися сонцезахисним кремом» і «літо».

Система ConceptNet представляє собою базу загальновідомих понять і містить близько 275 тисяч концепцій. У цю програму завантажували адаптовані питання з IQ-тесту. Наприклад, на запитання «Якого кольору сніг?» програма повинна була видати однозначну відповідь, що містить назву кольору.

Виявилося, що програма демонструє середній результат чотирирічної дитини. Найкращі показники вона продемонструвала в категоріях «словник», де потрібно було пояснити значення того чи іншого слова, і «схожості», де потрібно було пояснити зв’язок між двома об’єктами.

Найгірше програма впоралася з блоками, в яких треба було відповісти на питання «чому?» або здогадатися, про що йдеться за трьома підказками.

Автори дослідження підкреслюють, що ці результати не означають, що програма може «думати» на рівні чотирирічної дитини. Разом з тим, вони демонструють загальні здібності штучного інтелекту імітувати людський інтелект.

Читайте: Штучний інтелект допоможе в боротьбі зі спамом

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ