Учені розкрили причини катастрофічних змін клімату 56 млн років тому

Думки науковців розійшлися через знайдену історичну знахідку
Думки науковців розійшлися через знайдену історичну знахідку

Група американських учених виявила причину незрозумілого зростання кількості вуглецю в атмосфері Землі і підвищення температури на 5-8 градусів Цельсія 56 мільйонів років тому. Про це інформує InfoResist.

Відповідно до результатів дослідження, ці явища були викликані зіткненням з кометою чи астероїдом. Про це учені заявили після виявлення слідів катастрофи в гірських породах. За їхніми словами, близько 56 мільйонів року тому це підвищило кислотність морської води, а також відбулося вимирання значної кількості видів.

Геологи дослідили відкладення на узбережжі в штаті Нью-Джерсі. Спочатку вчені планували знайти викопні останки так званих форамініфер – мушель одноклітинних організмів. Проте, натомість, вони виявили склоподібні темні кульки. Освіти нагадували мікротектіти – фрагменти скла, що утворюються при падінні комет або астероїдів.

На думку вчених, ця знахідка свідчить про те, що космічне тіло діаметром кілька кілометрів зіткнулося з Землею. Щоправда, низка фахівців розкритикували ці висновки, зазначивши, що, наприклад, удар із порівняно невеликим об’єктом не міг викликати глобальні кліматичні зміни.

Крім того, мікротектіти не були знайдені в інших відкладеннях, що відносяться до так званого періоду PETM, коли відбулися ці зміни. Якщо вчені знайдуть докази, що кульки утворилися в самому початку PETM, то гіпотеза зіткнення підтвердиться. Щоправда, є велика ймовірність того, що проби були забруднені.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ