Думки науковців розійшлися через знайдену історичну знахідку
Думки науковців розійшлися через знайдену історичну знахідку

Група американських учених виявила причину незрозумілого зростання кількості вуглецю в атмосфері Землі і підвищення температури на 5-8 градусів Цельсія 56 мільйонів років тому. Про це інформує InfoResist.

Відповідно до результатів дослідження, ці явища були викликані зіткненням з кометою чи астероїдом. Про це учені заявили після виявлення слідів катастрофи в гірських породах. За їхніми словами, близько 56 мільйонів року тому це підвищило кислотність морської води, а також відбулося вимирання значної кількості видів.

Геологи дослідили відкладення на узбережжі в штаті Нью-Джерсі. Спочатку вчені планували знайти викопні останки так званих форамініфер – мушель одноклітинних організмів. Проте, натомість, вони виявили склоподібні темні кульки. Освіти нагадували мікротектіти – фрагменти скла, що утворюються при падінні комет або астероїдів.

На думку вчених, ця знахідка свідчить про те, що космічне тіло діаметром кілька кілометрів зіткнулося з Землею. Щоправда, низка фахівців розкритикували ці висновки, зазначивши, що, наприклад, удар із порівняно невеликим об’єктом не міг викликати глобальні кліматичні зміни.

Крім того, мікротектіти не були знайдені в інших відкладеннях, що відносяться до так званого періоду PETM, коли відбулися ці зміни. Якщо вчені знайдуть докази, що кульки утворилися в самому початку PETM, то гіпотеза зіткнення підтвердиться. Щоправда, є велика ймовірність того, що проби були забруднені.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ