Для продукування хімічного елементу підійде соняшник, кукурудза
Для продукування хімічного елементу підійде соняшник, кукурудза

Учені Фрайбурзького університету (Німеччина) розробили спосіб отримання металу германію (Ge) з городніх рослин. Про це повідомляє naked-science.ru. Елемент-напівпровідник, який швидко передає заряд і широко застосовується у виробництві електронних ґаджетів, видобувати з гірської руди дуже важко.Тож на допомогу прийде сільське господарство.

Аби збільшити видобуток дефіцитного металу, левова частка якого завозиться зараз із Китаю, німецькі вчені знайшли спосіб отримувати германій на звичайних городах за допомогою технології, в основі якої лежить здатність рослин витягувати метали з ґрунту. Для продукування вкрай необхідного хімічного елементу, за словами фахівців, підійде соняшник, кукурудза та інші сільськогосподарські рослини, які вирощуються для отримання альтернативної енергії.

Плантації з видобутку германію вчені планують розмістити на колишніх гірничодобувних розробках, де має залягати дефіцитний елемент, а процес накопичення рослинами металу прискорити за допомогою бактерій.

У результаті перших експериментів учені отримали кілька міліграмів германію з одного літра біомаси. Однак для успіх проекту цей показник має становити не менше грама.

Читайте: Японський смартфон вміє розпізнавати власника за сітківкою ока

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ